Menu
Regulaminy
Sprawozdania

2011-09-20 - Sprawozdanie z działalności Domu Kultury w Pysznicy za 2021 rok. (Wersja artykułu: 53 data: 2022-05-05 10:47:31 edytowana przez: administrator)






Sprawozdanie z działalności Domu Kultury w Pysznicy

za rok 2021.

 

I. Główny cel działania Domu Kultury w Pysznicy

 

Dom Kultury w Pysznicy jest samorządową instytucja kultury, wpisaną do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Gminę Pysznica. Zadaniem instytucji jest upowszechnianie kultury poprzez prowadzenie zróżnicowanej działalności polegającej na udostępnianiu wartości kultury ogólnonarodowej, a także na inspirowaniu i zachęcaniu mieszkańców do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Działalność ta polega również na tworzeniu warunków do rozwoju pasji, umiejętności  i zainteresowań oraz na kultywowaniu regionalnych tradycji ludowych.

Instytucja realizuje zadania poprzez:

- rozpoznawanie i rozbudzanie zainteresowań potrzeb kulturalnych;

- tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowanie wiedzą i sztuką;

- tworzenie warunków dla rozwoju folkloru i sztuki ludowej;

- prowadzenie bieżącej informacji kulturalnej;

- indywidualne  i zespołowe  uczestnictwo w kulturze;

- różnorodne  formy edukacji kulturalnej, szczególnie dzieci i młodzieży;

- imprezy kulturalne;

- współdziałanie z instytucjami oświatowo-wychowawczymi, instytucjami i placówkami upowszechniania kultury, bibliotekami, organizacjami społecznymi

  i młodzieżowymi, stowarzyszeniami kulturalnymi.  

 

W roku sprawozdawczym Dom Kultury realizował swoje zadania poprzez  prowadzenie bardzo szeroko zakrojonej działalności o charakterze kulturalno-edukacyjnym.  W ramach Ogniska Artystycznego odbywały się stałe, systematyczne i otwarte zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program działania Domu Kultury w Pysznicy realizowany był od poniedziałku do soboty, w godzinach popołudniowych, w oparciu o harmonogram opracowany na dany rok artystyczny, który dostępny jest dla mieszkańców na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej instytucji. Przez wiele lat w stałą działalność Domu Kultury wpisały się poszczególne działy Ogniska Artystycznego, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży  i dorosłych. Wszystkie lekcje i zajęcia  prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

 

W 2021 roku działalność instytucji  podzielona została na następujące działy:

I. Stała działalność Domu Kultury w Pysznicy;

II.  Kalendarz imprez;

III. Realizacja projektów.

 

I. Stała działalność Domu Kultury w Pysznicy

 

1. OGNISKO MUZYCZNE

W ramach Ogniska Muzycznego  prowadziliśmy zajęcia z nauki gry na instrumentach muzycznych adresowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Lekcje nauki gry na pianinie, keyboardzie, akordeonie i skrzypcach odbywały się indywidualnie, natomiast lekcje gitarowe - w systemie grupowym. W 2021r. do Ogniska została wprowadzona nauka gry na flecie poprzecznym, również w formie indywidualnych lekcji. Program nauczania dostosowany był do indywidualnych potrzeb danej osoby, by każdy niezależnie od wieku i doświadczenia mógł rozwijać umiejętność gry na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym. W roku sprawozdawczym w Ognisku pobierało lekcje 93 uczniów w tym: 26 osób na pianinie, 10 osób na keyboardzie, 1 osoba na akordeonie, 14 osób na skrzypcach, 2 osoby na flecie poprzecznym oraz 40 osób na gitarze.

 

W ramach Ogniska Muzycznego działała również Pysznicka Orkiestra Kameralna, która swoimi występami uświetniała organizowane przez DK wydarzenia kulturalne. Skład orkiestry tworzą uczniowie Ogniska Muzycznego, a także absolwenci szkoły muzycznej. Próby Orkiestry w pierwszym półroczu odbywały się w każdy czwartek tygodnia, natomiast w drugim - w każdą sobotę tygodnia. 

Ilość uczestników:  15 osób     

 

2. OGNISKO PLASTYCZNE

W Ognisku Plastycznym funkcjonowały działy:

 

Klub „Młodych Talentów”– to warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach kształcenia plastycznego uczestnicy zajęć przyswajali wiedzę związaną ze sztukami plastycznymi, by następnie móc ją  wykorzystać w praktyce tworząc obrazy w różnorodnych technikach malarskich. Zajęcia odbywały się w każdą środę tygodnia.

Ilość uczestników:  17 osób

 

Rękodzieło Artystyczne „Supełek” – zajęcia rękodzielnicze, skierowane do dzieci, podczas których tworzyły one prace z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów manualno-plastycznych. Zajęcia realizowane były w poniedziałki w dwóch grupach i uczestniczyły w nich dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Ilość uczestników: 18 osób

 

Klub „Małego Artysty” – były tozajęcia z plastyki przeznaczone dla najmłodszych uczestników – dzieci 3-6 letnich, w trakcie których uczyły się one pracować podstawowymi narzędziami i technikami plastycznymi. W ramach Klubu funkcjonowały  3 grupy dzieci, które spotykały się na zajęciach w każdy wtorek.

Ilość uczestników:  20 osób

 

 
   

Zajęcia Manualne „Papierzaki” -uczestnicy zajęć poznawali technikę tworzenia form przestrzennych z wykorzystaniem masy papierowej. Cały proces twórczy, począwszy od  przygotowania masy papierowej do uzyskania efektu końcowego, wymagał ogromnej cierpliwości od uczestników, niemniej jednak zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i młodzieży. Głównym przedmiotem ich pracy były okazy zwierząt dzikich i domowych. "Papierzaki" odbywały się dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i w sobotę. 

Ilość uczestników: 44 osoby

 

3.ZESPOŁY TANECZNE:

 

Zespół Taneczny „KIK”- lekcje tańca dla dzieci i młodzieży, które odbywały się z podziałem na poszczególne grupy wiekowe z uwzględnieniem stopnia trudności i zaawansowania. W sumie zespół liczył pięć grup, z czego trzy z nich były reprezentacyjne, natomiast pozostałe dwie - początkujące. Choreografie zespołu opierały się na wykorzystaniu techniki tańca nowoczesnego z elementami show dance jazz, funky jazz, modern i acro, a także z wykorzystaniem elementów akrobatyki  Zajęcia zespołu odbywały się 3 razy w tygodniu  - we wtorki, czwartki oraz piątki. Systematyczność oraz wytrwałość uczestniczek przekłada się na ogromne sukcesy, które zespół osiąga w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Ilość uczestników:  92 osoby

 

Zespół „Mali Pyszniczanie” – to oferta zajęć tanecznych, skierowana do dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Poprzez zabawy oraz ćwiczenia ruchowo-rytmiczne dzieci uczyły się prostych kroków i układów zarówno do melodii współczesnych, jak i do tradycyjnych  melodii ludowych. Zajęcia odbywały się w każdy poniedziałek tygodnia.

Ilość uczestników: 14 osób

 

Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” - zajęcia z tańca ludowego, które obejmowały podstawowe zagadnienia z polskiej kultury i muzyki ludowej, kompozycji tańca, folkloru tanecznego wybranych regionów Polski, tańców narodowych oraz technik tanecznych. Celem zajęć było kultywowanie polskich tradycji ludowych oraz wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej. Zespół tworzyły 3 grupy - najmłodsza, średnia, a także młodzieżowa, które spotykały się na zajęciach systematycznie, dwa razy w tygodniu tj. w każdą środę i sobotę.

Ilość uczestników: 33 osoby

 

 
   

4. WARSZTATY WOKALNE  „NUTKA”

To zajęcia śpiewu skierowane do dzieci i młodzieży. Celem zajęć było ogólne umuzykalnienie poprzez pracę nad głosem, kształcenie umiejętności wokalnych, umiejętności pracy indywidualnej, a zarazem pracy w zespole. Uczestnicy pracowali w niewielkich grupach, dzięki czemu oprócz pracy nad  solowymi występami mogli przygotowywać się do prezentacji w duetach oraz w zespołach. Zajęcia w roku sprawozdawczym  odbywały się w poniedziałki i wtorki.

Ilość uczestników: 26 osób

 

ZESPÓŁ WOKALNY „TAKT” 

Skład zespołu tworzyły osoby uczące się w szkołach średnich i na studiach. W razie potrzeby przygotowania się do prezentacji artystycznej spotykały się na próbach, by później móc wziąć udział w organizowanych przez DK wydarzeniach kulturalnych.

Ilość uczestników: 6 osób

 

5. GMINNY CHÓR KAMERALNY

Pod koniec 2021 roku swoją działalność w Domu Kultury rozpoczął Gminny Chór Kameralny. W skład chóru weszły osoby dorosłe, które odnalazły w sobie pasję śpiewania i chciały ją rozwijać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Chórzyści spotykali się na wspólnych próbach w każdy wtorek tygodnia.

Ilość uczestników:  8 osób

 

6. TEATR „AMBROZJA”

To grupa teatralna, która skupiła młodzież  w wieku od 14 do 17 lat. Zajęcia teatralne miały na celu udostępnianie młodym miłośnikom sztuki kontaktu zkulturą żywego słowa. W ciągu roku artystycznego grupa spotykała się na próbach jeden raz w tygodniu i pracowała nad spektaklem pt. "Gwałtu, co się dzieje!" opartym na kanwie  komedii Aleksandra Fredry. Premiera spektaklu odbyła się w czerwcu, na zakończenie roku artystycznego.

Ilość uczestników: 8 osób

 

7. KLUB „SZACHMISTRZA”

Warsztaty skierowane były do dzieci i młodzieży. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności poprzez naukę teorii, rozwiązywanie zadań, rozgrywanie partii oraz ich analizę. W ramach Klubu funkcjonowały dwie grupy - młodsza i młodzieżowa, które spotykały się w każdy wtorek.

Ilość uczestników: 20 osób

 

II. Oprócz stałej oferty zajęć Ogniska Artystycznego Dom Kultury w Pysznicy zrealizował w roku 2021 w ramach Kalendarza imprez następujące przedsięwzięcia:

 

* 1 - 14 lutego-  w ramach "Ferii w Domu -,,ale Kultury”  w Pysznicy” - odbywały się stałe warsztaty Ogniska Artystycznego w zwiększonej  ilości  zajęć.

 

* 24 i 26 marca- w Domu Kultury, w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Pysznica odbyły się dla mieszkańców Gminy Warsztaty Wielkanocnego Rękodzieła, podczas których uczestnicy wykonali wielkanocne stroiki.

 

* 3 maja- z okazji uroczystych obchodów 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dom Kultury przygotował i udostępnił na swojej stronie i profilu FB nagranie video pn. "Jest taki kraj".

 

* 24 maja- w Domu Kultury w Pysznicy, w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Pysznica, odbyły się warsztaty pn. "Flowerbox dla mamy". Uczestniczki pod okiem instruktora z DK wykonały boxy z żywymi kwiatami dla swoich Mam.

 

* maj- w tym miesiącu miało miejsce nagranie video premierowego spektaklu tanecznego pn. "Bagaż Życia" w wykonaniu średniej i młodzieżowej grupy Zespołu Tanecznego "KIK".Widowisko opowiada o przyjaźni dwóch staruszek, które wspominają stare dobre czasy i swoją bardzo długą, choć burzliwą przyjaźń.

 

* 26 maja- dla wszystkich Mam z okazji Dnia Matki udostępniliśmy wokalne życzenia  pn. "Tobie Mamo" w wykonaniu solistek Warsztatów Wokalnych "Nutka".

 

*29 maja - Zespół Taneczny KIK" wziął udział w Festiwalu Tańca "Wolsztyn Tańczy Pełną Parą", gdzie zdobył następujące nagrody:

 

II miejsce  - gr. młodzieżowa w kat. Taniec współczesny powyżej 16 lat,

III miejsce - gr.  średnia w  kat. Inscenizacja taneczna 12-15 lat,

II miejsce  - miniformacja w kat. Taniec współczesny 12-15 lat,

III miejsce - duet Natalia Czopik i Martyna Walczak w kat. Taniec współczesny powyżej 16 lat,

Wyróżnienie  - solo Dominka Pazik w  kat. Taniec współczesny 12-15 lat,

Wyróżnienie  - solo Julia Zawiślak w kat. Taniec współczesny powyżej 16 lat,

Wyróżnienie  - solo Natalia Czopik w kat. Taniec współczesny powyżej 16 lat.

 

* 1 czerwca- z okazji Dnia Dziecka udostępniliśmy muzyczne życzenia pn. "Kolorowe dzieci"  w wykonaniu wokalistów Warsztatów Wokalnych "Nutka".

 

* 6 czerwca- w edycji online Ogólnopolskich Spotkań Tańca "Balans" w Lublinie grupa młodzieżowa Zespołu Tanecznego "KIK" zdobyła I miejsce, grupa średnia III miejsce.

 

* 25 czerwca- w sali widowiskowej odbył się pierwszy, po bardzo długiej przerwie,  koncert,  w którym zaprezentowały się grupy Zespołu Tanecznego „KIK”, a także wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka”. 

 

* 28 czerwca- odbył się spektakl na podstawie komedii Aleksandra Fredry pn. Gwałtu, co się dzieje!" w wykonaniu młodzieżowej grupy Teatru "Ambrozja".

 

* 14 - 22 lipca - zorganizowaliśmy  warsztaty „Wakacje z tańcem”, w ramach których uczestniczki Zespołu Tanecznego „KIK” rozwijały swoje umiejętności w zakresie technik ekspresji i ruchu. Na zakończenie warsztatów dla uczestników zorganizowaliśmy wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze.

 

* 19 - 20 sierpnia- aktorzy z naszego Teatru „Ambrozja” uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach Pierwszych.

 

* 29 sierpnia- odbył się Piknik Rodziny na parkingu przy Domu Kultury. W części artystycznej zaprezentowali się wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka” oraz Zespół Taneczny „KIK” z Domu Kultury w Pysznicy. Dla najmłodszych zapewniliśmy zabawy animacyjne, które poprowadzili artyści z grupy „Chorzy Animatorzy”, a także darmowe dmuchańce i eurobangee. Poczęstunek dla uczestników pikniku przygotowały panie z KGW Kobiety Kobietom z Pysznicy, a także z KGW „Kłyżowianki” z Kłyżowa. Pracownicy Urzędu Gminy w Pysznicy i rachmistrze spisowi prowadzili punkty doradztwa w kwestiach programu Czyste Powietrze, Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Na zakończenie imprezy odbył się festyn pod gwiazdami z Zespołem muzycznym „Brawo”.

 

* we wrześniuDom Kultury w Pysznicy rozpoczął nowy Rok Artystyczny 2021/2022, w ramach którego pracę rozpoczęły wszystkie koła zainteresowań Ogniska Artystycznego.

 

* 26 września - w 79 rocznicę pacyfikacji wsi Kochany, przy zabytkowym cmentarzu wojennym, odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Dom Kultury na tę okoliczność zorganizował poczęstunek dla uczestników uroczystości.

 

* 14  października - w sali widowiskowej odbyły się uroczystości Jubileuszu 50 - lecia Małżeństwa, podczas których zaprezentowały się nasze zespoły artystyczne.

 

* 3-4 listopada- Zespół Taneczny „KIK” zdobył Mistrzostwo Polski w tańcu podczas Mistrzostw Polski Federacji WADF Poland w Białych Błotach. W zmaganiach konkursowych zespół wystąpił z 6 prezentacjami. Wszystkie z nich zostały nagrodzone:

I Miejsce  - formacja grupy młodzieżowej
I Miejsce - formacja grupy średniej
II miejsce  - mini formacja grupy średniej
II miejsce - solo Natalia Czopik
II miejsce - solo Dominika Pazik
III miejsce - solo Karolina Chmielewska.

 

* 11 listopada- w tym dniu, z okazji obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę,  miał miejsce ,,Koncert dla Niepodległej". Koncert odbył się w dwóch częściach. W ramach pierwszej części, w sali widowiskowej Domu Kultury, zaprezentowali się artyści DK, tj.:

– Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” przygotowany przez panią Annę Strusińską,

– Wokaliści Warsztatów Wokalnych „Nutka” przygotowani przez panią  Alinę Stępień,

– Pysznicka Orkiestra Kameralna pod przewodnictwem pani Bożeny Hałys i pana Piotra Szafrańca

– Zespół Akordeonowy przygotowany przez pana Piotra Szafrańca oraz wokaliści: Julia Dziuba, Kamila Kochan, Dominika Swara, Angelika Stelmach, Dawid Maślach, Florian Walawender, a także gościnnie Amelia Oklecińska z Oddziału Przedszkolnego
w Jastkowicach, przygotowana przez panią Anitę Gietkę.

Druga część uroczystości odbyła się na placu przy Domu Kultury, gdzie do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy płonącym ognisku przygrywał pan Damian Bryk.

 

* 13 grudnia- w Domu Kultury odbyły się Warsztaty Świątecznego Rękodzieła. Podczas zajęć mieszkanki Gminy Pysznica twórczo i  kreatywnie pracowały nad wykonaniem wianka bożonarodzeniowego.

 

 

III. Realizacja projektów

 

1. Adaptacja pomieszczeń Domu Ludowego w Jastkowicach i zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej" - II etap

 

W terminie od 1 stycznia 2021r. do 31 maja 2021 r. Dom Kultury w Pysznicy  zrealizował II etap w/w projektu. W jego ramach przeprowadzono prace remontowo - wykończeniowe oraz dokonano zakupu wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej w budynku Domu Ludowego w Jastkowicach. Do użytku oddane zostały 3 sale zajęciowe, sala widowiskowa, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze oraz sanitariaty. Na realizację powierzonego zadania Dom Kultury w Pysznicy otrzymał dotację z budżetu Gminy Pysznica kwotę w wysokości  457 000 zł, która umożliwiła rozszerzenie działalności i powstanie nowej filii DK.

 

2.  Projekt pn. "Tradycja jak źródło"

Dom Kultury w Pysznicy w okresie od  7 czerwca do 15  października 2021 roku zrealizował projekt pn. „Tradycja jak źródło”. Projekt został dofinansowany ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021 i miał na celu zaangażowanie młodych osób w rozwój i zachowanie bogatej kultury regionu oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty w lokalnym społeczeństwie. W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty muzyczne dla nowo utworzonej kapeli ludowej, której członkowie podczas zajęć zarówno indywidualnych, jak i grupowych zapoznawali się z wybranymi utworami ludowymi. Projekt obejmował również realizację warsztatów śpiewaczych z dziecięco – młodzieżowym zespołem ludowo-obrzędowym. Uczestnicy zespołu, pod okiem nauczyciela śpiewu, uczyli się pieśni z bogatego repertuaru kompozycji  ludowych. Grupy powstałe w ramach projektu będą uczestniczyć w życiu kulturalnym gminy.  Ich działalność sprzyjać będzie budowaniu postaw opartych na świadomości własnej tożsamości kulturowej. Tradycje i obrzędy ludowe są wciąż mocno żywe wśród lokalnej społeczności. Przywiązanie do ich kultywowania było motorem do utworzenia tych grup, które będą poznawać wartości lokalnej kultury, by je utrwalać i w przyszłości przekazywać dalej.  Wciąż żywe są w naszym regionie tradycje bożonarodzeniowe, tradycje zaślubin, tradycje dożynkowe czy też obrzędy i zwyczaje związane z codziennym życiem gospodarskim. Wciąż znane są też piosenki i przyśpiewki ludowe. Folklor słowny, obrzędowy
i zwyczajowy to bardzo cenny dorobek kulturowy, który dziś powinniśmy  traktować przede wszystkim jako materiał źródłowy do tworzenia nowych inicjatyw, które będą sprzyjać ożywianiu tego źródła.

 

3. Projekt „Sieć na kulturę w podregionie tarnobrzeskim”

Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa  /działanie 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej"/. Głównym założeniem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć, a także wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Projekt został zrealizowany dwóch etapach, w okresie wrzesień - październik 2021r.  W pierwszym etapie  pracownik DK - Grażyna Swara wzięła udział w  pięciodniowych warsztatach tematycznych z zakresu Kompetencji medialnych, obsługi platformy Teams oraz Zoom.  Następnie, w drugim etapie, DK przeprowadził cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, które zostały zrealizowane na platformie Teams. Podczas szkolenia uczestnicy poznali  cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowiedzieli się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Poznali zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczyli się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać
z portali internetowych. A co najważniejsze, dowiedzieli się również w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze. Dzięki zrealizowaniu w/w  projektu Dom Kultury otrzymał bezpłatnie  4 laptopy oraz 2 tablety.

 

4. Staże

Przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Stalowej Woli Dom Kultury w Pysznicy zrealizował 3 staże dla osób bezrobotnych. Jeden ze staży został zorganizowany w ramach projektu pn. "Aktywizacja osób powyżej 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie stalowowolskim" dla pracownika administracyjno-biurowego, drugi staż został przeprowadzony w ramach robót publicznych dla pracownika gospodarczego oraz trzeci staż dla stanowiska pracownik ds. organizacyjnych.  Dwie z osób  realizujących staże zostały zatrudnione na umowę o pracę, jedna jako pracownik gospodarczy w Domu Kultury w Pysznicy, a druga - również jako pracownik gospodarczy - w Domu Kultury w Jastkowicach.

 

Podsumowując,podstawowym celem Domu Kultury jest pozyskiwanie i przygotowaniespołeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości. Dom Kultury w Pysznicy realizował ten cel przede wszystkim poprzez pracę w zakresie edukacji kulturalnej oraz tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Szeroka i różnorodna oferta kulturalna została dostosowana do oczekiwań społeczeństwa, tak aby każdy mógł  swobodnie uczestniczyć w życiu kulturalnym. O trafności naszej oferty świadczy duża liczba osób, które z niej skorzystały - w roku sprawozdawczym we wszystkich kołach zainteresowań Ogniska Artystycznego wzięło udział  415  uczestników. Ten wynik mobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy na rzecz udostępniania atrakcyjnej oferty kulturalnej instytucji.

 
   
 
   

Ponadto, Dom Kultury w Pysznicy w 2021 roku, w cieniu wciąż obowiązujących obostrzeń COVID 19,  zorganizował 18 przedsięwziąć, w tym:

- koncerty, spektakle i nagrania video - 6 szt.

- warsztaty - 6 szt.

  - imprezy - 2 szt.

  - wyjazdy - 4 szt.

 

Pełniąc rolę kulturotwórczą Dom Kultury w Pysznicy starał się i nieustannie stara się sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich grup wiekowych i zawodowych dopasowując ofertę kulturalną  i rekreacyjną do  potrzeb społeczeństwa.



Załączniki:



Rejestr zmian powyższego artykułu (ostanie 5)
Utworzony przez administrator dnia 2011-09-20
Numer wersjiZmodyfikowany przezData edycjiZOBACZ
55administrator2023-08-02 09:58:34Zobacz
54administrator2023-08-02 09:52:58Zobacz
53administrator2022-05-05 10:47:31Zobacz
52administrator2022-05-05 10:44:25Zobacz
51administrator2021-06-17 09:52:13Zobacz
Pokaż wszystkie